A Korai Fejlesztésről
„A kicsinyekről való gondoskodás olyan, mint egy gombolyag fonál. Minél többet tekersz rá, annál tovább engedheted később, mert a fonál mentén visszatalál. Mint a mesében.”
Detre Imola
Természetesen minden anya több és több fonalat szeretne tekerni a kis gombolyagjára, hogy majd csemetéje önálló, sikeres felnőttként élhesse életét.
A korai életkor fejlesztései az idegrendszer rendkívüli rugalmasságát és a fejlődésben betöltött kulcsfontosságú szerepét hasznosítja.
Hagyatkozzunk anyai megérzéseinkre: ha gondot, problémát észlelünk, bátran kérjünk segítséget. Kérjünk vizsgálati időpontot egy korai fejlesztő szakembertől, keressük fel a védőnőt, a gyermekorvost!
Sokszor a látható tünet mögött egyéb, összetettebb problémagóc húzódik meg, pl.: egy alvási nehézség veszélyeztetheti a minőségi tanulási folyamat sikerességét.
A mozgás a csecsemő, kisgyermek alapvető lételeme, a fejlődésben betöltött hangsúlyos szerepéről manapság rengeteget hallunk – lassabb és gyorsabb mozgásfejlődés is utalhat problémára.
A gyermek személyiségéből adódó eltérések mellett figyeljünk a jelzésértékű különbségekre is, szükség esetén használjuk a korai fejlesztés ellátásait, hogy gyermekünk igényéhez illő „fonalat tudjunk tekerni”.
A korai időszak (0-tól 3-5 éves korig) különösen fontos azon gyermekek számára, akik az átlagostól eltérő módon és ütemben fejlődnek. A korai fejlesztés a korai életszakaszt, mint szenzibilis időszakot használja ki, hogy a gyermeket eljuttassa arra a szintre, amit a benne rejlő képességek lehetővé tesznek.
A MentaLife Központban mindig a korosztálynak és a problémának megfelelő tesztek, fejlesztő eszközök segítik a szakemberek minőségi munkáját.